*DiL@N,iN ~ DüNYaSiNa ~ HoSGeLDiNiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SiLaDaN GuRBeTe, GuRBeTTeN SiLaYa

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER

2 posters
YazarMesaj
niko_ge

niko_ge

FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER Empty
MesajKonu: FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER   FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER Icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2008 1:35 pm

FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER 28wl7i9

Yaz sıcaklarında ağır yemekler yemekten kaçınıp, zeytinyağlı hafif yemekleri ve karpuz-peynir-menemen gibi yiyecekleri tercih ediyoruz. Ama sofralarımızı çeşitlendirmek için mecburen etli-sebzeli tencere yemekleride yapmak gerekiyor. Yaz sebzelerinden en çok kullandığım taze fasulye ve patlıcan. Taze fasulyeyi zeytinyağlı ya da kıymalı pişiriyorum. Patlıcanı ise daha önce yazdığım zeytinyağlı şekliyle pişiriyorum son zamanlarda. Veya zeytinyağında kızartıp, üzerine domates ve sarımsaklı sos dökerek. Köfte-patates ve domates soslu karışık kızartma yaz yemeği alternatiflerimizden. Bizim çocuklar sevmediği için ben pek sık yapmasam da zeytinyağlı yada etli biber dolması, kabak dolması da yaz için uygun. Zeytinyağlı barbunya, kıymalı veya tavuklu bamya, zeytinyağlı kabak, kıymalı ve domates soslu makarna, yazın ne pişireceğim sıkıntısı çekenler için önerebileceğim birkaç seçenek.

FIRINDA SEBZELİ KÖFTE

Bu yemeği hazırlarken patlıcan ve patatesleri isterseniz yağda kızartmayı tercih edebilirsiniz. Ben hepsini fırında pişirdim, biraz uzun sürse de yağda kızartılmış şeklinden çok daha hafif oluyor.

Malzemeler

köfte için;
Yarım kg kıyma
1 dilim bayat ekmek
1 baş soğan
2-3 diş sarımsak
1 yumurta
kıyılmış maydanoz, karabiber, kimyon, tuz
DJ_DiL@N
Admin
Admin
DJ_DiL@N

FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER Empty
MesajKonu: Geri: FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER   FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER Icon_minitimePerş. Tem. 03, 2008 1:56 pm

Ñiko
Paylasimlarindan Dolayi Cok Tessekkür Ederim.
Eline , Emegine Saglik Sagolasin..!!

FIRINDA SEBZELİ KÖFTE VE YAZ SOFRALARI İÇİN ÖNERİLER 296cjtj

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-